Dlaczego rynek potrzebuje kolejnego Far Cry 3? - Najlepsze gry MMORPG

Dlaczego rynek potrzebuje kolejnego Far Cry 3?


Opublikowano 21 marca 2018. Czytasz tekst z kategoriiNewsy.

Według badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Newzoo w 2014 roku w Polsce mieliśmy 13,4 mln graczy. Te liczby wciąż rosną, aczkolwiek warto zauważyć, że godziny, które spędzamy nad grami są mniejsze od najbogatszych krajów. Należy zauważyć, że gramy głównie w starsze tytuły. O tym dlaczego rynek potrzebuje kolejnego GTA V, Far Cry 3 w tym artykule!

Czy granie jest tanie?

Koszt zakupu nowego tytułu zaraz po premierze to około 250 pln. Jeśli dołożymy do tego inwestycję w sprzęt w granicach 5000 pln granie okaże się bardzo BARDZO drogie. I takie jest. Jest zbyt mało nowych gier. Przez to, że nie ma wielu nowych gier, tylko najbardziej zapaleni gracze grają w czasie premiery. A mogło być inaczej! Im więcej gier, tym tańsza gra. Niestety jak wiemy ta nisza jest nadal niszą i to, że w Polsce gra 14 mln osób nic nie znaczy…

Świat gier potrzebuje więcej budżetowych produkcji

Wraz z wzrostem inwestycji w gry, zaczyna się kula śnieżna. Stworzenie gry dla przeciętnego Kowalskiego, który nigdy nie zakończył ani jednej gry w życiu jest trudniejsze niż myślisz. Dlatego też kolejne gry takie jak Far Cry 3, czy GTA V – reklamowane, omawiane w prasie potrafią przyciągnąć rzeszy nowych fanów. Nie chodzi tylko o fabułę, rozgrywkę, ale również celebrytów, którzy mogliby je promować. Tak jak to ostatnio stało się z Drakiem grającym z Ninją na twitchu w Fortnite.

Jak wiele ich potrzebujemy?

Według mnie co roku powinno przybyć w granicach 3 budżetowych, głośnych produkcji. Gry to przyszłość oraz mogą zastąpić filmy! Tak filmy! Nikt nie powie mi, że nie można stworzyć takiej rozgrywki, że wciągnie swoją fabułą, elementami opowieści, a przy okazji można trochę poklikać. Zresztą spójrzcie sami. Pad w ręku i można leżeć na łóżku i pykać. Telewizja, kino wygrywa, bo jest o dużo tańsze!

A co wy o tym myślicie? Piszcie w komentarzach!

.

Najlepszegrymmorpg.pl © 2024