Grepolis - moje wrażenia po 2 letniej przerwie - Najlepsze gry MMORPG

Grepolis – moje wrażenia po 2 letniej przerwie


Opublikowano 18 sierpnia 2017. Czytasz tekst z kategoriiGry przeglądarkowe |Newsy |Strategiczne |Symulatory.

Zdradzę wam mój mały sekret. Kocham grać w gry strategiczne takie jak Khan Wars, czy Tribal Wars 2. Na swoim koncie mam wysokie pozycje osiągane w Plemionach oraz… Grepolis. Oto moje wrażenia po grze w Grepolis po 2 letniej przerwie. Zapraszam do czytania!

Grepolis to gra w której wcielasz się we władce miasta na greckiej wyspie. Twoim celem jest przejęcie wraz z sojuszem, całego morza, a następnie wspólnymi siłami musicie zdominować świat. Do wykonania tego celu musisz codziennie rozwijać swoje polis. Każdy stracony dzień powoduje, że twoi rywale z niegroźnych stają się potencjalnymi pretendentami do tronu. W grze spotkasz takie ciekawe opcje jak czczenie greckich bogów, rozbudowany system walki, czy klimatyczną muzykę z piękną grafiką.

Gra, która należy do twórców Plemion przeszła przez ostatnie 2 lata masę zmian. Co o tym myślę?

Wersja mobilna

Słyszałem co nieco o mobilnej wersji tej gry z blogów i portali. Pierwsze opinie nie były zbyt przychylne. W końcu to sektor mobile rozwija się o dużo szybciej niż gry przeglądarkowe. Grepolis nigdy nie cieszyło się w Polsce taką sławą jak Plemiona. Kto wie, dobra aplikacja mobilna mogłaby przechylić szalę zwycięstwa na greckie polis?

Dobra, ale wracając do tematu.
Od publikacji pierwszej wersji minęło trochę czasu. Jak sprawa wygląda teraz? Zaraz przed instalacją aplikacji Google Play powiedział mi o pozytywnej ocenie 4,3/5,0. Co do samej aplikacji brakuje mi punktów walki w menu gracza, ale i tak jest świetnie! W dużym skrócie – wszystko czego potrzebujemy do samodzielnej rozgrywki.
Poprawiłbym jedynie interfejs w niektórych miejscach, ale ogólnie DUŻY PLUS 😉

Punkty walki, kultury, rozwijanie wiosek

Bardzo dobre usprawnienie dzięki któremu gracze są bardzo aktywni. Codziennie wysyłam kilkadziesiąt ataków na innych graczy tylko, żeby zdobyć kolejne punkty walki. W końcu aktywna gra się opłaca. Może zbyt długo trwa okres ochrony, bo ja chyba cały magazyn straciłem ze względu na brak ludności + pełną kolejkę budowy. W każdym razie świetny pomysł!

Coraz trudniej bez wydawania pieniędzy

Wiem, że każdy produkt musi na siebie zarobić, a twórcy najpewniej przeznaczą duży % na rozwój tytułu. Z tego względu nie będę narzekał w jakim kierunku idzie gra. Obawiam się jednak, że wytwórnia może posunąć się za daleko i żeby grać w top 100, będziemy zmuszeni wydawać na start 100 zł. Na razie tak nie jest więc chwalę!

Ogólnie zmiany oceniam na duży plus+! Zobaczymy jak mi pójdzie, trzymajcie kciuki, zrobię sprawozdanie o Grepolis znowu za jakiś czas 😀

Tak a propo prezentowane zdjęcia to mój aktualny stan polis 😉 Gram bodajże 8 dni 🙂

.

Najlepszegrymmorpg.pl © 2024