World of Warships - jutro CBT, co wiemy? - Najlepsze gry MMORPG

World of Warships – jutro CBT, co wiemy?


Opublikowano 11 marca 2015. Czytasz tekst z kategoriiNewsy.

Jutro w Czwartek 12.03.2015 rozpoczną się Closed Beta Testy nowego dzieła od twórców World of Tanks. Czy jest na co czekać? Podsumujmy jak prezentuje się to dzieło przed samym CBT. Do dzieła!

World of Warships

World of Warships to nowy darmowy tytuł MMO tworzony przez białoruskie studio Wargaming, które swoją przygodę rozpoczęło w 2000 roku. Na koncie firmy znajdziemy wiele kultowych realizacji, które tworzyły nowy gatunek, podgatunek growy. Nic dziwnego, że aktualnie pracuje tam ponad 2 800 osób. Ale dobra, wróćmy do gry. W zaprezentowanym tytule wcielamy się w admirała dowodzącego swoją własną flotą. Naszym celem jest pokonanie innych graczy, bez utraty okrętu. Jest to typowa produkcja multi-player.

Premiera

Producenci zapowiadali już tą grę w 2011 roku, wtedy miała ona nosić tytuł World of Battleships. 2 sierpnia 2012 roku Wargaming zmienił tą nazwę na odpowiednio World of Warships. Początkowe zapowiedzi miały głosić, że gra zostanie wydana w 2013 roku. Jak możemy się domyślać tytuł ten musiał poczeka jeszcze dwa lata. Czy słusznie? Rynek nie był na to przygotowany, czy producenci? I to i to. Wrócmy zatem do 2015 roku. CBT wystartuje jutro o 11:00 czasu polskiego.

Rozgrywka

W grze będziemy mieli do dyspozycji dziesiątki rodzajów statków z XX wieku w tym pochodzące z US Navy, Kriegsmarine, Marynarki Wojennej ZSRR, Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej oraz Royal Navy . Istnieje szansa, że będziemy korzystać z drzewa rozwoju, badań podobnie jak w przypadku wspomnianego tytułu World of Tanks. Producent przygotowal dla nas rowniez dwa tryby rozrywki o których wspomnę później. Z podanych flot marynarek wojennych będziemy mogli używac lekkich i ciężkich krążowników, pancerników, lotniskowców, niszczycieli, czy krążowników liniowych. Jak widać w grze nie będzie miejsca na patyczkowanie się z wrogiem. Istnieje tylko duży kaliber.

Prezentacja trybu z lotniskowcem, statkiem matką.

Prezentacja trybu z lotniskowcem, statkiem matką.

Możliwe dwa tryby gry

Rzadko kiedy istnieją wśród producentów gry dwa wyobrażenia o rozgrywce. Pierwsza wizja przedstawiałaby tryb  pvp jako obronę statku matki i próby zniszczenia przez część graczy okrętu „matki” wroga (lotniskowca). Druga wizja zaś przedstawiałaby klasyczny tryb pvp w formie, kto zginie ten przegrywa, bądź przejmie bazę wroga.

Oba tryby zapowiadają się imponująco i najprawdopodobniej właśnie nad tym skupią się aktualne CBT. Całkiem dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby… wprowadzenie obydwu trybów. Ale tutaj już nie my decydujemy.

Grafika

Szczegóły dopracowane na najwyższy detal to standardy Wargaming. Stało się za sprawą tego, że firma ta… jest po prostu wielka, tak wielka, że może sobie na to pozwolić. Mimo klimatycznej, dokładnej grafiki wszystko działa płynnie (zagraniczne źródła, testy etc.) i wcale połączenie trybu multi-player z doskonałą grafiką nie przeszkadza komputerowi. To dobrze, a nawet rewelacyjnie.

Ze swojej strony powiem jeszcze tyle. Szykuje się ostra jazda bez trzymanki! Jak na razie bomba!

źródła – wikipedia, tony angielskojęzycznych stron : )

.

Najlepszegrymmorpg.pl © 2023